A Savaria Filmszemle egyike a Kárpát-medencei filmszemléknek. Immár hagyományosan sajátos, egyedi tematikával, amely a filmet, a hetedik művészeti ágat a többi művészeti ággal társítja.
A cél továbbra is az, hogy a hazai filmes közösségnek megjelenési lehetőséget biztosítsunk arra, hogy a nemzet kultúráját bemutatva adjanak minden érdeklődőnek választ a világot, a társadalmunkat körülvevő valósággal kapcsolatos kérdésekre, a múlt emlékein keresztül pedig tanítsanak bennünket.
A filmeknek egyre fontosabb szerepük van a XXI. század polgárainak az életében. Sokan talán észre sem veszik, hogy mennyire a hatásuk alá kerülnek, s irányítják a napi rutinjukat. A filmekben látott dráma mind valóságos. Háború, béke, szerelem, erőszak, stb. Az ember azonban ennél valóságosabb. A dokumentumfilmekre gondolva ebben talán egyetérthetünk. Az okos eszközök által mutatott élettérben, és egy másikban, egy valósban élünk. Mindegyikben fájhatnak, tetszhetnek, elkeseríthetnek, nevetésre ösztönöznek a „jelenetek”. A film itt is, ott is öntisztító. Minden filmben van ugyan szerepünk, s ezt többnyire felismerjük, de a rendező kezét fogva ott biztonságban érezzük magunkat. Ám a filmből kilépve a magunk kezét kell fognunk, s rendezni a valós életünk filmjét.
A film minden kultúrában jelen van, sőt erős hatással van arra, ahogy más nemzet kultúrájára is. A Savaria Filmszemléken együtt vagyunk mi magyarok. Minden évben itt van emlékeivel a Délvidék, Erdély, a Felvidék és Kárpátalja is.
Örülünk annak, s ez valahol a szemle küldetése is, hogy a tehetséges fiatal filmesek legjobbjai is megmutatkozhatnak a nézők előtt, és biztosak vagyunk abban, hogy ez a lehetőség nagy szakmai lendületet ad a számukra.